Atlas do ćwiczeń w domu – Ranking 2020 – jaki wybrać? Cena, Opinie


 

Siłownie, klub fitness doskonale wtopiły się w otaczającą rzeczywistość. Coraz więcej tego typu miejsc, coraz więcej możliwości spędzania czasu w sposób aktywny. Okazuje się, że istnieje spore grono osób, które z wielką przyjemnością regularnie by trenowało. Co stoi na przeszkodzie? Obowiązki zawodowe, obowiązki prywatne, brak czasu, to tylko część argumentów, które są podawane przez osoby, rezygnujące z trenowania. Nic straconego, można przecież skorzystać ze domowych sprzętów treningowych. Jednym z nich będzie na pewno atlas do ćwiczeń. Warto więc wiedzieć jak zbudowany jest atlas treningowy. Co daje trening na atlasie i oczywiście jaki atlas do ćwiczeń wybrać dla swoich potrzeb.

Atlas siłownia czyli z jakim urządzeniem mamy do czynienia

Atlas do ćwiczeń w domu to urządzenie, które gwarantuje użytkownikowi liczne korzyści. Wśród jego zalet najczęściej wymienia się:

  • własna, domowa siłownia. Nie na darmo atlas do ćwiczeń wśród specjalistów nazywany jest jako siłownia atlas. Urządzenie tego typu nie wymaga ogromnych inwestycji finansowych, a pozwala zorganizować sobie we własnych czterech ścianach mini siłownie,
  • korzyści dla całego ciała czyli urządzenie treningowe wielofunkcyjne. Atlasy są najróżniejsze i tylko od kupującego zależy jak wiele funkcji będzie posiadał jego model. Im bardziej rozbudowany atlas do domu tym oczywiście więcej możliwości treningowych,
  • pełne bezpieczeństwo czyli atlasy domowe gwarantujące pełen komfort treningowych we własnym domu. Dobrej jakości domowy atlas do ćwiczeń posiada liczne zabezpieczenia, dzięki czemu nie stanie się żadna krzywda.

Sam atlas do ćwiczenia jest konstrukcją, która pozwala realizować treningi na najróżniejsze partie ciała. Poprzez swoją różnorodność ćwiczenia na atlasie domowym mogą wpływać na różne grupy mięśni, różne części ludzkiego ciała. Atlas na siłownie, domowy atlas, to konstrukcje, które przy odpowiednim zadbaniu, nie powinny być zagrożeniem dla osób ćwiczących. Stabilne, z licznymi zabezpieczeniami, a dodatkowo posiadające parametry, nie ograniczające nikogo. Zarówno osoby o odpowiednim przygotowaniu do treningów jak i kompletnie amatorzy mogą z nich korzystać. Trening na budowę masy, a może na zrzucanie tłuszczu. Każdy bez problemów może korzystać z atlasów treningowych.

Jak ćwiczyć na atlasie w domu?

Który plan ćwiczeń na atlasie jest najlepszy? Jaki plan treningowy na atlasie zastosować aby osiągać zamierzone efekty? Skąd brać zestaw ćwiczeń na atlasie domowym, aby mieć pewność co do jego profesjonalizmu?

Ćwiczenia na atlasie na rzeźbę, a może ćwiczenia na atlasie dla początkujących. Każdy trenujący na swoim domowym atlasie powinien sięgać po zestaw ćwiczeń odpowiedni do jego możliwości i potrzeb. Trzeba tutaj podkreślić, że jakiekolwiek własne ustalanie treningów, wybieranie ćwiczeń, bez odpowiedniej wiedzy, prowadzić będzie do kontuzji. Nie pojawią się efekty, zamiast nich będzie ból i niechęć do kolejnych treningów. Dzięki internetowi każdy znajdzie odpowiedniej jakości trening, skierowany właśnie do niego. Ćwiczenia na atlasie realizowane przez profesjonalnych trenerów można znaleźć choćby na Youtube. Plany treningowe można odszukać na tematycznych portalach internetowych, forach gromadzących zwolenników ćwiczeń na atlasie.

Atlas sprzęt do ćwiczeń wykorzystywany w sposób świadomy i konsekwentny pozwala budować mięśnie, zadbać o każdą ich partię. Różnorodność ćwiczeń daje gwarancję skutecznego pracowania nad konkretnymi elementami ciała. Atlas do ćwiczeń w domu i regularność treningowa to poprawa własnej kondycji, zrzucanie nadwagi, lepsze samopoczucie.

Zatem czy warto kupić atlas do ćwiczeń? Jak najbardziej ale pod warunkiem, że będzie się z niego prawidłowo korzystało. Podstawą sukcesu jest zawsze regularność treningów oraz prawidłowe wykonywanie ćwiczeń.

Prawidłowe dbanie o atlas domowy

Jak każde urządzenie, z którego się korzysta, również atlas sportowy wymaga prawidłowej opieki. Niedbanie o sprzęt, nieregularna konserwacja, brak czyszczenia może prowadzić nie tylko do szybkiego zużywania się niektórych elementów. To również zagrożenie dla ćwiczących, sprzęt może być niebezpieczny. Każdy atlas fitness, niezależnie od swojej konstrukcji, powinien być raz na jakiś czas sprawdzany. Dokładne obejrzenie złączy, linek, śrub, wszystkich elementów ruchomych. Częste wykorzystywanie atlasu może sprzyjać ich poluzowaniu. Do konserwacji urządzenia warto używać specjalnych, dedykowanych preparatów.

Atlas co ćwiczeń cena czyli ile trzeba zapłacić za dobre urządzenie treningowe

Mając ograniczone zdolności budżetowe warto celować w tanie atlasy. Nie oznacza to jednak kupna sprzętu niewiadomego pochodzenia. Decydując się na ekonomiczne rozwiązanie, warto sprawdzić oferty handlowe na atlasy używane lub przejrzeć atlasy treningowe z ograniczoną ilością funkcji (np. mini atlas do ćwiczeń). Markowe urządzenia treningowe generują potrzebę wydania dość sporych pieniędzy. Jednak w zamian za to uzyskuje się dostęp do profesjonalnego atlasu. Od lat na popularnością cieszą się produkty takie jak atlas Kettler, atlas Tytan czy też atlas Sport. Inwestycja w tego typu urządzenia, zdecydowanie się na atlas Hertz czy atlas Sport, na pewno szybko się zwróci.

Jakie parametry, funkcje powinien posiadać doskonale dopasowany atlas do ćwiczeń?

Ostateczny wybór najlepszego atlasu do ćwiczeń powinien być poparty dokładną analizą konkretnych modeli.

Atlas wielostanowiskowy czy prosta konstrukcja?

Wiele elementów ma wpływ na wybory konkretnych konstrukcji. Atlas wielofunkcyjny będzie pozwalał na różnorodność treningów. Prosty sprzęt niesie ze sobą ograniczenia w tej materii. Równocześnie warto pamiętać, że istnieją modele atlasów, które pozwalają na jego późniejszą rozbudowę. Zakup atlasów z wieloma funkcjami (np. Kettler Multigym) to większy wydatek, niż atlas do ćwiczeń jednostanowiskowy.

Dopasowanie atlasu do miejsca gdzie będzie stał

Bardzo ważne, aby starannie wykonać obliczenia związane z metrażem pomieszczenia, w którym ma być umieszczony atlas do ćwiczeń. Mając ograniczoną powierzchnię nie będzie możliwości zakupu atlasu o dużych rozmiarach, atlasu rozbudowanego.

Akcesoria do zabezpieczenia atlasu

Oprócz samego urządzenia treningowe warto zainwestować w akcesoria do zabezpieczeń. Zarówno zabezpieczenie urządzenia jak i pomieszczenia gdzie będzie stał atlas do ćwiczeń. Atlasy swoje ważą, dlatego należy zakupić odpowiednie maty ochronne. Dzięki temu nie zostanie zniszczona podłoga. Ćwiczenia na atlasie nie należą do cichych. Elementy konstrukcje tego urządzenia potrafią głośno pracować. Dlatego dobrze jest wyłożyć takie części jak ciężary materiałem wyciszającym.

Dodatkowe informacje czyli atlas do ćwiczeń opinie

Dobrym pomysłem przed zakupem atlasów do ćwiczeń, jest skorzystanie z podpowiedzi osób, które doskonale znają temat. Różnorodne opinie, dokładne opisy działania atlasu poprzez jego dłuższe użytkowanie, to prawdziwa skarbnica wiedzy. Dodatkowo ciekawym rozwiązaniem są wszelkiego rodzaju zestawienia. Ranking atlasów do ćwiczeń pozwala zorientować się jakie nowe urządzenia są w danym czasie na topie. Pozwala to uzupełnić swoją wiedzę i pewniej poruszać się wśród licznych ofert urządzeń treningowych typu atlasy do ćwiczeń.

Spread the love

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *