Ranking i Opinie. Jaki rower stacjonarny/treningowy do domu? Magnetyczny – efekty

 1. Hop Sport HS-100H
 2. opór elektromagnetyczny
 3. zaawansowany komputer
 4. 12 programów treningowych
 5. dotykowy ekran
 6. max obciążenie 150kg
 7. koło zamachowe 14,5kg
 8. Sprawdź aktualną cenę
 1. inSPORTline Soledat
 2. opór magnetyczny
 3. 32 stopnie oporu
 4. 12 programów treningowych
 5. czytelny wyświetlacz
 6. max obciążenie 120kg
 7. koło zamachowe 6kg
 8. Sprawdź aktualną cenę
 1. HMS M1820-i
 2. opór magnetyczny
 3. zaawansowany komputer
 4. zintegrowany pulsometr
 5. mała waga
 6. max obciążenie 150kg
 7. koło zamachowe 9kg
 8. Sprawdź aktualną cenę
 1. inSPORTline Klegan
 2. opór magnetyczny
 3. 8 stopni obciążenia
 4. czujniki tętna
 5. kółka transportowe
 6. max obciążenie 130kg
 7. koło zamachowe 6kg
 8. Sprawdź aktualną cenę
 1. HMS M9239
 2. opór magnetyczny
 3. 8 stopni obciążenia
 4. sensory dotykowe
 5. czytelny wyświetlacz
 6. rolki transportowe
 7. koło zamachowe 9kg
 8. Sprawdź aktualną cenę

Rower magnetyczny Kettler Golf C4

Kettler to znakomity producent różnego rodzaju sprzętu treningowego. Z tego powodu możemy mieć pewność, że ich rower magnetyczny na pewno zasługuje na bliższe zainteresowanie, że Golf C4 Kettler to prawdziwy profesjonalizm, doskonałe urządzenie do własnych czterech ścian. Co oferuje ten sprzęt, dlaczego warto w niego zainwestować? Przede wszystkim mowa tutaj o urządzeniu które jest niezwykle lekkie, które jest funkcjonalne, łatwo można nim operować. Takie koło zamachowe waży zaledwie 6 kilogramów, co sprawia, że to sprzęt doskonały dla każdego. Oczywiście rower magnetyczny Golf C4 Kettler przeznaczony jest dla osób których waga nie przekracza 130 kg. Co do samego treningu to producent wyposażył maszynę w 6 programów treningowych, do wyboru w zależności od stopnia zaawansowania. Wszystko bardzo łatwo się ustawia, każdy trening bardzo łatwo śledzić. Wyświetlacz w urządzeniu jest czytelny oraz prosty w obsłudze. Warto postawić na ten rower magnetyczny Kettler, na pewno znakomicie się sprawdzi jako domowe urządzenie treningowe.


Rower magnetyczny York C210

Rower magnetyczny York C210 to urządzenie znakomite do codziennych treningów. Jeżeli szukacie roweru magnetycznego o ogromnych możliwościach to znakomicie trafiliście. Otrzymujemy sprzęt posiadający koło zamachowe o wadze 7 kilogramów co pozwala na efektywne treningi niezależnie od poziomu doświadczenia, a równocześnie sprzęt ten pracuje cicho, dlatego nawet środek nocy może być czasem na trening, bez obaw, że zbudzimy domowników. Rower magnetyczny York C210 to przygotowanie aż 32 stopni obciążenia, dlatego jawi nam tutaj sprzęt o naprawdę sporych możliwościach treningowych. Jeżeli dodam informację, że przyjmuje na siebie osoby o wadze do 150 kilogramów, a regulacja pozwala na trening różnym osobom, to mamy coś uniwersalnego. Ze spraw czysto technicznych należy przygotować się na 12 programów, o różnorodnych możliwościach, standardowo sensory dotykowe pozwalające mierzyć tętno i dopasować je do swoich potrzeb treningowych oraz oczywiście czytelny wyświetlacz, pozwalający na bieżąco śledzić postępy treningowe.


Rower mechaniczny Sapphire Vintage

Rower magnetyczny Vitange Sapphire to połączenie doskonałej jakości z niską ceną. Co dokładnie otrzymujemy w ramach zakupu tego sprzętu? Rower magnetyczny prosty w obsłudze, gwarantuje najwyższą jakość treningu, dopasowaną do swoich potrzeb. Każdy, niezależnie od umiejętności i wymiarów może śmiało skorzystać z tego sprzętu. Naturalnie rower magnetyczny Vintage Sapphire posiada wyświetlacz, który to gwarantuje doskonałe śledzenie każdej jednostki treningowej, a dodatkowo został wyposażony w dotykowe sensory dzięki czemu można mierzyć tętno, co ma przecież kluczowe znaczenie do jakości treningu. Ze spraw technicznych czyli rower ten bez problemów można przemieszczać po mieszkaniu, a jego wykonanie gwarantuje cichy trening, tak że żaden z domowników nie będzie nawet wiedział, że ćwiczymy.


Rower magnetyczny Spokey Kartagena

Rower magnetyczny Kartagena Spokey to znakomite narzędzie do codziennych treningów, do zadbania o kondycję czy po prostu zrzucania zbędnych kilogramów. Co ważne, rower ten jest niezwykle funkcjonalny i nie ma żadnych problemów by trzymać go nawet w małym mieszkaniu. Kartagena Spokey to oczywiście urządzenie dostosowane do przeróżnych osób i właśnie ten uniwersalizm jest jedną z zalet tego urządzenia. Warto dodać, że model ten posiada zamontowane sensory dotykowe co oczywiście gwarantuje prawidłowość treningów, utrzymywanie odpowiedniego tętna. Śledzenie postępów treningowych jest banalnie proste, wszystko co najważniejsze w treningu wyświetla się na dość czytelnym wyświetlaczu. Zalecam zatem wszystkim niezdecydowanym aby przyjrzeć się bliżej temu co proponuje rower magnetyczny Kartagena Spokey.


Rower magnetyczny HMS M9239

Rower magnetyczny HMS M9239 to jeden z najbardziej popularnych sprzętów na polskim rynku i wcale to nie może dziwić. Dlaczego rodacy tak chętnie sięgają po ten właśnie typ? Przede wszystkim urządzenie to spełnia oczekiwania wielu użytkowników. Jest wiele odmian rowerów magnetycznych ale HMS M9239 to klasa sama w sobie, poprzez łatwość regulacji kierownicy i siodełka może ćwiczyć na nim każdy, mały, duży, ktoś z nadwagą i nienaganną sylwetką. Koło zamachowe w tym rowerze magnetycznym waży 9 kilogramów co pozwala na odpowiedni trening oraz komfortową i cichą pracę. To ważne, bo nawet nocny trening nie będzie przeszkadzał domownikom. 8 stopniowe obciążenie pozwala dopasować sobie trening, każdy, niezależnie od formy, potrzeb znajdzie coś dla siebie. Polecam rower magnetyczny HMS M9239, zarówno osobom które rozpoczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną jak i zaawansowanym.

Sprawdź aktualną cenę w sklepie


Wszystko co trzeba wiedzieć o rowerach stacjonarnych

Trening na tradycyjnym rowerze nie jest dobrym rozwiązaniem dla wielu osób. Problemy z kręgosłupem, nieciekawe warunki atmosferyczne albo po prostu brak czasu. Dlatego rozwiązaniem idealnym jest rower stacjonarny, rower treningowy, który wystarczy kupić i wstawić do domu. Ale oczywiście zanim sprawdzi się jaki rower do ćwiczeń jest idealny pod konkretne potrzeby, warto dowiedzieć się wszystkiego o tym sprzęcie. Jakie są rodzaje, jakie posiadają funkcje, jak dopasować odpowiedni model i ile przeznaczyć na niego pieniędzy. Jaki rower stacjonarny kupić?

Podział rowerów stacjonarnych ze względu na system hamowania

Stosując taki podział można dotrzeć do trzech rodzajów rowerów. Rowery mechaniczne czyli którego cena jest niezwykle kusząca, to najtańsze rozwiązanie dla poszukujących urządzenia treningowego. Taki rower niestety cechuje dość głośna praca i dlatego nie zawsze trening na nim jest komfortowy dla otoczenia. Rower treningowy magnetyczny to sprzęt, który posiada mechanizm oporu oparty o wykorzystanie pola magnetycznego. Taki rower to dobre rozwiązanie dla tych którzy nie mają zbyt wielu pieniędzy, a chcą posiadać dobry sprzęt do treningów. Rower magnetyczny można zakupić już od kilkuset złotych. Ostatni rodzaj to oczywiście rowery elektromagnetyczne. Opór jest tutaj realizowany poprzez mikroprocesor. To rowery niezwykle wytrzymałe, dające sporo możliwości ale i naturalnie najdroższe. Ich cena może wynosić nawet kilka tysięcy złotych. Czy na podstawie tego można określić już co kupić? Rower mechaniczny czy magnetyczny? Za wcześnie, należy odkryć kolejne informacje.

Rowery treningowe – ich podział ze względu na pozycję w trakcie ćwiczeń

Rowery stacjonarne możemy podzielić również z uwagi na to w jakich pozycjach będzie się trenowało. Mamy tutaj trzy rodzaje, mianowicie rower stacjonarny pionowy, rower stacjonarny poziomy i rower spinningowy. Rower poziomy polecany jest przede wszystkim tym którzy mają problemy z kręgosłupem. Na nim ćwiczy się w pozycji półleżącej dzięki czemu odciążą się kręgosłup. Rower pionowy czyli ćwiczenia w pozycji wyprostowanej, najbardziej przypominająca tą przyjmowaną w trakcie jazdy na rowerze tradycyjnym. Rower spinningowy czyli krótko mówiąc – przyjmuje się postawę zbliżoną do kolarskiej. To rower polecany wszystkim tym którzy uwielbiają duży wysiłek i regularnie trenują.

Jaki cechy powinien posiadać dobry rowerek do ćwiczeń?

Wybierając rower treningowy składany, wybierając najlepszą opcję dla siebie, koniecznie trzeba sprawdzać parametry sprzętu. Jakie są najważniejsze? Czy da się już tutaj znaleźć odpowiedź na pytanie jaki rower treningowy będzie odpowiedni?

Gdy rozchodzi się o rowery stacjonarne to koniecznie należy brać pod uwagę producenta. Wśród ofert sklepów sportowych znajdują się takie sprzęty jak rower Kettler, York, Sapphire i wiele więcej. Bardzo dobrze jest zainwestować w dobrą produkcję, zamiast szukać sprzętów nieznanych firm, nie do końca przykładających wagę do jakości oferowanych urządzeń.

Wszystkie rowery stacjonarne opierają się o odpowiednią skalę obciążenia. Taka skala pozwala dopasować trening do swoich możliwości. Im jest więcej do wyboru tym lepiej, można stosować większą różnorodność treningową.

Kolejnym elementem do sprawdzenia jest to jaki komputer posiada dany rower stacjonarny, jakie ma parametry. Wszystko oczywiście rozbija się o cenę, są rowery treningowe posiadające kilka prostych programów treningowych, są również takie wyposażone w naprawdę różnorodne programy, do tego mierzenie większej liczby parametrów treningu czy też możliwości korzystania ze specjalnych aplikacji, połączenia sprzętu z telefonem czy tabletem. Współczesne rowery treningowe mogą nawet mierzyć poziom tkanki tłuszczowej.

Dla kogo rower stacjonarny?

Producenci stają na głowie w trakcie projektowania rowerów stacjonarnych. Powstają modele przeznaczone dla konkretnej grupy osób, np. rower stacjonarny dla dzieci, mini rower treningowy. Produkują również sprzęt uniwersalny, który może być wykorzystywany przez ludzi aktywnych, starszych czy też dzieci. Ważne aby przed zakupem dowiedzieć się między innymi o tym jakie obciążenie wytrzyma dany model, bo jeden ma maks określony na 130 kg, są takie do 200 kg obciążenia. Warto sprawdzić też czy rower łatwo się montuje, czy nie ma problemów z jego przenoszeniem po różnych pomieszczeniach.

Gdzie szukać najlepszych rowerów treningowych?

Czas na podjęcie decyzji czyli wybór odpowiedniego modelu, wybór odpowiedniego sklepu. Skąd czerpać informacje o zakupach, w jakich miejscach warto kupować, jak ostatecznie podejmować decyzję o tym czy konkretny rower treningowy będzie znakomity?

Warto posiedzieć trochę w internecie, warto sprawdzać najróżniejsze opinie internautów, specjalistów odnośnie takiego czy innego rowerka stacjonarnego. Dobrze jest również odwiedzać profesjonalnie stworzone zestawienia, dobry ranking rowerów stacjonarnych przybliży nam co jest obecnie oferowane przez producentów tego sprzętu. Dobrze korzystać z ofert wyspecjalizowanych sklepów ze sprzętem sportowym, bo to nie tylko gwarancja udanych zakupów ale wiele pomocnych informacji od wykwalifikowanych sprzedawców.

Spread the love

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *