Jaki wioślarz do domu? Ranking 2020 – cena

 1. Hop Sport HS-060R
 2. opór magnetyczny
 3. długość 180cm
 4. koło zamachowe 9kg
 5. waga 26kg
 6. Sprawdź aktualną cenę
 1. Body Sculpture BR 3010
 2. opór mechaniczny
 3. licznik z ekranem LCD
 4. max obciążenie 110kg
 5. waga 13kg
 6. Sprawdź aktualną cenę
 1. York Fitness R600
 2. opór magnetyczny
 3. 8 stopni obciążenia
 4. regulowane oparcia na stopy
 5. waga 36kg
 6. Sprawdź aktualną cenę
 1. HMS ZM1502
 2. opór magnetyczny
 3. koło zamachowe 6kg
 4. 8 poziomów oporu
 5. waga 25kg
 6. Sprawdź aktualną cenę
 1. Body Sculpture BR 2200
 2. opór mechaniczny
 3. wygodne siodełko
 4. 6 funkcji komputera
 5. waga 17,5kg
 6. Sprawdź aktualną cenę

Wioślarz to urządzenie cieszące się popularnością. Jest znakomitym sprzętem dla domowych treningów, czy też to stały element klubów fitness, siłowni. Dzięki swojej popularności dostępny jest w najróżniejszych konfiguracjach i z tego względu mogą pojawiać się trudności z doborem najlepszego. Który wioślarz treningowy będzie najlepszym zakupem? Co trzeba wiedzieć o jego parametrach i jak indywidualnie dopasować sprzęt idealny?

Jak działa wioślarz treningowy, jak jest zbudowany?

Urządzenie to ma na celu wierne odwzorowanie wiosłowania na różnego rodzaju akwenach. Oczywiście warunków atmosferycznych i krajobrazu nie uświadczy się w trakcie treningów. Jednak poprzez regularne treningi można osiągać znakomite efekty. Różnego rodzaju urządzenia z tej kategorii posiadają konkretne systemy oporu i napędu. Mają również zróżnicowaną budowę. Należy dodać, że inne spotykane nazwy wioślarza to ergonometr lub ergometr.

Systemy jakie posiada urządzenie do wiosłowania

Wioślarz magnetyczny gdzie opór i hamowanie są generowane poprzez wytwarzanie pola magnetycznego.

Wioślarz mechaniczny czyli sprzęt gdzie system odpowiedzialny za opór i hamowanie opiera się o działania mechaniczne.

Wioślarz hydrauliczny. Tutaj opór powstaje w wyniku funkcjonowania tłoków hydraulicznych.

Wioślarz wodny, w którym to opór wytwarzany jest poprzez zbiorniki wodne. Znajdują się one w wiosłach.

Wiosła do ćwiczeń – dostępne opcje

Sprawdzając ergometr wioślarski należy zwrócić uwagę na rodzaj wioseł. Wybór jest pomiędzy typowymi ramionami wioślarskimi, które w sposób zbliżony imitują wiosłowanie w warunkach naturalnych. Takie wiosła treningowe na pewno dają znakomite efekty treningowe. Druga opcja do wyboru to drążek, który należy pociągać. Urządzenia tego typu są najczęściej spotykane w klubach fitness.

Ćwiczenia na wioślarzu

Nie ulega wątpliwości, że wioślarz do ćwiczeń ma gwarantować określone korzyści. Często pojawiają się pytania np. jak ćwiczyć na wioślarzu lub też jakie efekty daje trening na wioślarzu?

Na pewno wymagane jest rzetelne i regularne podejście do treningów. Aby znaleźć odpowiedź na hasło wioślarz efekty, trzeba trenować przez wiele tygodni. Ćwiczenia muszą być wykonywane prawidłowo. A czego mogą spodziewać się trenujący?

Każdy przyrząd do wiosłowania, każda maszyna do wiosłowania niezależnie od parametrów będzie znakomicie wpływała na kondycję i wydolność organizmu. To również zalety w postaci pracy wielu mięśni, przez co są one wzmacniane i odpowiednio kształtowane. Trenażer wioślarski pozwala oczywiście gubić kalorie, a tym samym zrzucać zbędne kilogramy. Ergometry wioślarskie nie powodują obciążenia stawów, nie będą przyczyną częstych kontuzji.

Jaki wioślarz do domu?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie jaki ergometr do domu. Każde urządzenie wioślarz składa się z wielu parametrów, posiada określone funkcje. Ważne przy wyborze jest dość indywidualne podejście. Znaczenie mają takie dane jak:

 • waga ciała,
 • wzrost użytkownika,
 • założenia treningowe, częstotliwość treningów,
 • sprzęt dla jednej osoby czy kilku użytkowników.

Dokładne określenie parametrów konkretnego sprzętu. Wioślarz do domu należy sprawdzić poprzez analizę funkcji typu:

 • regulacja oporu: czy jest prosta w obsłudze, czy zmiana oporu jest dyskomfortowa w trakcie treningu,
 • rodzaj siedziska: czy jest wygodne, czy łatwo pracuje w trakcie treningów, czy nie powoduje bólu w pewnych częściach ciała,
 • wyświetlacz (nie w każdym modelu): jakie parametry treningowe wskazuje, jakie ma funkcje dodatkowe,
 • wioślarz składany czy wioślarz stacjonarny: składany pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w domu.

Szukanie informacje o nowych modelach wioślarzy

Urządzenie do ćwiczeń wioślarz ma to do siebie, że jest bardzo popularne na całym świecie. Wynika to oczywiście z jego zalet. W wyniku tego producenci regularnie przygotowują coraz to nowsze modele. Jak się nie pogubić w natłoku informacji? Można szukać różnego typu informacji. Wioślarz opinie, wioślarz magnetyczny opinie to tylko dwa pierwsze z brzegu hasła. Ale pozwolą dotrzeć do poradników, do informacji przygotowanych przez specjalistów. Warto również inwestować w markowe produkty. Prym wiodą światowe marki. Wioślarz Kettler, York r301 to popularne modele, gwarantujące trening w najlepszych warunkach. Oczywiście wystarczy odwiedzić sklep sportowy by przekonać się o ogromnej ofercie na urządzenia typu wioślarz.

Ergometr wioślarski – cena. Ile trzeba wydać na dobry sprzęt?

Ile to tak naprawdę wszystko kosztuje. Czy jest sens inwestowania w tego typu urządzenia? Na pewno nie ma jednoznacznej odpowiedzi ile warto wydać. Na hasło wioślarz cena można znaleźć sprzęty używane po 500 zł albo nowe za kilka tysięcy. Wszystko zależy od potrzeb i konfiguracji, parametrów określonych modeli. Na pewno opłaca się inwestować w dobre urządzenia, pochodzące od topowych producentów.

Po wytężonych treningach czas na mistrzostwa Polski

Kiedy już ergonometr trafi do domu, kiedy odbędzie się wiele sesji treningowych, można wziąć udział w mistrzostwach kraju. Nie jest to nowa impreza gdyż niedawno odbyła się już po raz dwudziesty siódmy. Jak więc widać, w naszym kraju jest wiele osób ceniących sobie sprzęt taki jak ergometr wioślarski.

Spread the love

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *