Ranking i opinie: Jaką najlepszą bieżnie do domu kupić? Elektryczna czy magnetyczna

 1. inSPORTline Gilavar
 2. prędkość do 22km/h
 3. 103 programy treningowe
 4. solidna konstrukcja
 5. max obciążenie 150kg
 6. Sprawdź aktualną cenę
 1. Reebok TT1.0 Titanium
 2. 16 stopni nachylenia pasa
 3. 17 programów treningowych
 4. amortyzacja pasa
 5. sensory dotykowe
 6. Sprawdź aktualną cenę
 1. Life Fitness 95T Inspire
 2. prędkość do 23km/h
 3. nachylenie do 15%
 4. duży wyświetlacz 15″
 5. obciążenie max 181kg
 6. Sprawdź aktualną cenę
 1. Body Sculpture BT 3133P
 2. prędkość do 12km/h
 3. nachylenie do 10%
 4. niewielkie wymiary
 5. 16 programów treningowych
 6. Sprawdź aktualną cenę
 1. inSPORTline Lavister
 2. prędkość do 14km/h
 3. 12 programów treningowych
 4. składana konstrukcja
 5. sensory dotykowe
 6. Sprawdź aktualną cenę

Bieżnia elektryczna Kettler Run 7

Bieżnia elektryczna Kettler Run 7 jest idealnym urządzeniem do domowych treningów, niezależnie od tego w jakiej jest się aktualnie formie. Bieżnia do biegania powinna dawać jak najwięcej możliwości, gwarantować wysoki komfort codziennych treningów. Co zasługuje na uwagę w tym przypadku, dlaczego to idealna bieżnia do domu?

Sprawdź aktualną cenę w sklepie

Kettler proponuje nam bieżnie na najwyższym poziomie technologicznym, posiadającą znakomite wykonanie wszystkich elementów, niezwykle bezpieczną. Pas bieżny jest szeroki, bieżnie wyposażono w odpowiednią amortyzację i można na niej trenować nawet mając 135 kilogramów. Czyli ryzyko kontuzji, niechcianych bólów praktycznie nie wchodzi w grę.

Sam trening może być dostosowany do różnorodnych potrzeb, a maksymalne osiągi jakie daje bieżnia elektryczna Kettler Run 7 to możliwość biegu do 20 km na godzinę (czyli nawet najlepsi maratończycy mogą bez problemów na niej ćwiczyć) oraz wykorzystania opcji nachylenia aż do 15%. Dla tych którzy muszą panować nad tętnem w trakcie treningów przygotowano czujniki dotykowe, a każdy kto posiada tablet lub smartfona może skorzystać z aplikacji S-FIT KETTLER. Ta aplikacja pozwala na urozmaicenie treningów przy równoczesnym prezentowaniu swoich osiągnięć w mediach społecznościowych.


Bieżnia York Active T110

Bieganie na bieżni jest ciekawym zajęciem. Aktywność fizyczna we własnym domu. Zadbanie o zdrowie, odchudzanie i nie tylko. Jaka bieżnia do domu będzie optymalna?

Bieżnia do biegania York Active T110 jest znakomitym sprzętem dla wszystkich biegających, dla tych którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym sportem jak i osób które jakieś sukcesy na swoim koncie posiadają. Bieżnia firmy York pozwala maksymalnie ustawić prędkość do 13 kilometrów na godzinę, co jest wystarczającym parametrem dla osób, które wspomniałem powyżej.

Sprawdź aktualną cenę w sklepie

W przypadku tego modelu na uwagę zasługuje przygotowanie różnorodnych treningów oraz przejrzystość wyświetlacza, na którym można śledzić parametry treningu, a dodatkowo istnieje funkcja pomiaru tkanki tłuszczowej. Nie ma opcji aby ktokolwiek się nudził w trakcie treningów.

Bieganie w domu, za pomocą tej bieżni jest oczywiście bezpieczne dla ludzkich stawów. Model Active T110 został wyposażony w odpowiednią amortyzację co gwarantuje pełne bezpieczeństwo nóg biegacza, ryzyko kontuzji spada do zera. Dodatkowo znakomicie przygotowane sensory dotykowe czyli coś niezbędne przy treningach na odpowiednim poziomie tętna. Urządzenie jest stabilne i z wielką łatwością można je przemieszczać po mieszkaniu.


Bieżnia elektryczna Sapphire Jazz SG-2100T

Bieżnia elektryczna Sapphire Jazz SG-2100T czyli urządzenie które posiada same zalety, a wady to może stwierdzić chyba ktoś kto będzie szukał ich na siłę. Co należy do mocnych stron tego sprzętu, dlaczego ta bieżnia treningowa zasługuje na uznanie i szczególną uwagę?

Sprawdź aktualną cenę w sklepie

Sprzęt dla większości osób chcących zacząć zrzucać kilogramy czy też wyrabiać kondycję. Maksymalne obciążenie wynosi tutaj 150 kilogramów. Bieżnia elektryczna od Sapphire cechuje się dużą ilością programów treningowych do wykorzystania, jest ich aż 24. Samo sterowanie bieżnią jest uproszczone do minimum, nie ma problemów z szybkim opanowaniem. Co istotne, wyświetlacz w tym urządzeniu jest doskonały, czytelny, odpowiednich rozmiarów.

Samo przygotowanie maszyny nie jest skomplikowane. Ta bieżnia treningowa bardzo łatwo się transportuje, za pomocą rolek. Również nie ma problemów z jej składaniem i rozkładaniem, dlatego nie będzie zajmowała wiele miejsca. Bardzo cicho pracuje w trakcie treningu i tak naprawdę korzystanie z bieżni elektrycznej Sapphire Jazz SG-2100T to sama przyjemność.


Bieżnia Life Fitness Club Series

Bieżnia Life Fitness Club Series to sprzęt inny niż wszystkie. Jeżeli ktoś poszukuje czegoś wyjątkowego, znakomicie przygotowanego w każdym calu, chce mieć bieżnie do biegania najlepszą z dostępnych na rynku to znakomicie trafił. Takie urządzenia do tej pory można było spotkać w najlepszych klubach fitness. A co uzyskamy do swoich domowych potrzeb poprzez inwestowanie w Life Fitness Club Series?

Moc bieżni czyli można biegać aż do prędkości 19,3 km na godzinę, a stosując nachylenie uzyskać je nawet do 15%. Co istotne, producent oferuje nam tzw. FlexDeck® czyli system dbający o stawy wszystkich trenujących. Co dokładnie daje taka amortyzacja? System jest bardzo wytrzymały, a dodatkowo daje zdecydowanie lepszą ochronę niż w trakcie tradycyjnego biegania.

Jakie programy czekają na wszystkich ćwiczących? Producent wyposażył bieżnie do biegania aż w 22 programy treningowe co jest gwarantem tego, że nie grozi nam nuda. Na wyświetlaczu multum informacji, odczytamy prędkość, czas treningu czy też ilość spalonych kalorii. Naturalnie możemy dopasować tętno do treningu, nie tylko za pomocą zamontowanych sensorów, również w grę wchodzi specjalny pas telemetryczny.


Bieżnia BH Fitness F4 Dual

Bieżnia BH Fitness F4 Dual czyli nowoczesna maszyna gwarantująca znakomity trening. Jakiego rodzaju korzyści płyną z regularnego użytkowania tego sprzętu?

Zacznę tutaj od opisu systemu Dual Kit. Czym jest? Trening i rozrywka jednocześnie. Mamy zatem mowę o specjalnym systemie który pozwala korzystać z wszystkiego co dają współczesne multimedia oczywiście równocześnie trenując. Odbieranie poczty elektronicznej, przeglądanie stron internetowych, bezproblemowe oglądanie filmów, czytanie prasy. Ale oczywiście bieżnia do biegania BH Fitness F4 Dual to nie tylko system Dual Kit. To przede wszystkim maszyna do efektywnego treningu. Dostępnych jest 12 programów treningowych, dla każdego coś do wyboru.

Jakie parametry biegania oferuje to urządzenie? Maksymalnie można ustawić sobie sprzęt do prędkości 20 kilometrów na godzinę, a maksymalne nachylenie wynosi 12%.

Po zakończonym treningu nie ma problemów z przestawieniem, schowaniem sprzętu. Wyposażona jest w specjalne rolki transportowe oraz oczywiście to bieżnia składana, dlatego kiedy nie trenujemy nie musi stać na widoku i zajmować miejsce.


Bieżnia elektryczna ProForm Performance 350i

Bieżnia elektryczna ProForm Performance 350i to znakomity wybór dla wszystkich poszukujących nowoczesnej bieżni w przystępnej cenie. Czym kusi to urządzenie?

Kwestie funkcjonalne to na pewno łatwość montażu, składania, rozkładania i transportu urządzenia. Specjalne rolki pozwalają bez problemowo przemieszczać bieżnie elektryczną. Równocześnie w trakcie treningów nie zajmuje wiele miejsca. Sam sprzęt jest znakomity zarówno dla amatorów, początkujących jak i zaprawionych w bojach. Można ustawiać prędkość bieżni aż do 16 km/h. Standardowo kąt nachylenia bieżni można ustawić do 10%. W ramach urozmaicania treningów przygotowano aż 16 programów, a samo urządzenie jest kompatybilne z urządzeniami mobilnymi.

Jeżeli zatem ktokolwiek poszukuje sprzętów w naprawdę przystępnej cenie, jeżeli bieżnia treningowa ma dawać multum możliwości, pozwalać na realizowanie najróżniejszych celów to koniecznie trzeba bliżej zapoznać się z wszystkimi funkcjami, możliwościami jakie ma bieżnia elektryczna ProForm Performance 350i.


Bieżnia elektryczna Spokey Avior

Bieżnia elektryczna Spokey Avior czyli dobra jakość w przystępnej cenie. Co dokładnie proponuje ta bieżnia treningowa? Dlaczego to jedna z najpopularniejszych bieżni do biegania?

Prostota rozwiązań i wysoka jakość wykonania czyli wszystko to czego oczekują po bieżniach biegacze. Za jej pomocą możemy rozpędzić się nawet do prędkości 16 kilometrów na godzinę. Nachylenie można regulować aż do 12%, co gwarantuje możliwość różnorodności treningów. Uwaga, producent wyposażył sprzęt aż w 36 programów dlatego monotonia i nuda nikomu nie grozi, każdy znajdzie coś dla siebie. Natomiast jeżeli mowa o maksymalnej wadze to bieżnia do biegania Avior Spokey daje możliwość ćwiczeń dla osób do 110 kilogramów.

W kwestiach technicznych na uwagę zasługuje prostota składania. To bieżnia składana, z którą poradzi sobie nawet mało ogarnięty użytkownik. Do tego nie jest ciężka i nie ma problemów z jej transportem w przeróżne miejsca w mieszkaniu, a to dzięki specjalistycznym rolkom transportowym.

W tym przedziale cenowym mamy do czynienia z jednym z najlepszych sprzętów do biegania.


Bieżnie treningowe – jaką wybrać i kupić, co należy wiedzieć?

Bieżnia do biegania to znakomite urządzenie, pozwalające na regularną aktywność fizyczną bez wychodzenia z domu. Każdy kto biega lub też biegał, doskonale wie jak trudno mroźną zimą czy w trakcie fali upałów wyjść na trening, zdecydować się na bieganie. Dodatkowo w trakcie treningu może dojść do kontuzji, może „wyłączyć prąd”, a do domu wrócić trzeba. Dlatego doskonałym rozwiązaniem jest bieżnia do domu. Ale trzeba sobie odpowiedzieć na pytania typu jaka bieżnia do domu? Na co zwrócić uwagę, ile wydać pieniędzy, jak dopasować najlepsze urządzenie dla siebie?

Po co kupujemy bieżnie sportowe, treningowe?

Motywacje zakupu bieżni do biegania są najróżniejsze. Wspomniane już we wstępie kwestie wygody, komfortu. Bieżnia sportowa to naturalnie znakomite urządzenie do dbania o formę, kondycję. Wiele osób wybiera bieżnie z uwagi na to by w zaciszu czterech ścian zrzucać nadwyżkę kilogramów. Jest również grupa osób, która nie może biegać tradycyjnie z uwagi na problemy ze stawami i dlatego bieżnia domowa wydaje się być jedyną sensowną alternatywą.

Jakie rodzaje bieżni należy poznać?

Bieżnie do biegania można podzielić ze względu na mechanizm zasilania. Należy wiedzieć jakie różnice są pomiędzy konkretnymi bieżniami.

Bieżnia elektryczna zasilana jest prądem elektrycznym dlatego każdy model został wyposażony w odpowiedni silnik. Jakie zalety posiada tego typu urządzenie? Można sobie dokładnie ustawić prędkość do optymalnego treningu, w trakcie ćwiczeń szybko i konkretnie zmieniać natężenie prędkości.

Bieżnia magnetyczna pracuje tylko na podstawie pracy biegacza gdy ten zaczyna biec. Największą zaletą tego sprzętu jest oczywiście jego cena, kosztują znacznie mniej niż bieżnie elektryczne. Czy jednak bieżnie magnetyczne dają odpowiednie gwarancje w toku długofalowego treningu? Jak najbardziej tak, wszystko zależy od indywidualnego podejścia do ćwiczeń.

Jakie parametry bieżni sprawdzić przed zakupem?

Sprawdzanie konkretnych parametrów bieżni treningowych to podstawa udanych zakupów. Oczywiście na początku poszukiwań dobrego urządzenia pojawiają się pytania typu bieżnia elektryczna czy magnetyczna, bieżnia kupiona tanio, a może jednak sprzęt wyposażony w multum bajerów. Warto dopasować konkretny sprzęt pod swoje potrzeby.

Moc silnika to ważny element każdej bieżni. Wszyscy poszukujący idealnego sprzętu powinni sprawdzić ten parametr. Oznaczenie mocy silnika bieżni elektrycznej podawane jest w KM (konie mechaniczne) i zazwyczaj wahają się w przedziale 2-7,5 KM. Należy mieć świadomość, że bieżnie o mocy maksymalnej 2 KM nie będą dobrym rozwiązaniem. Taka moc pozwala jedynie na ograniczony trening w postaci truchtu czy marszu.

Bieżnia składana czy nie. Sprawa prosta i czytelna. Bieżnia składana jest lepsza gdyż można ją spokojnie schować tak aby cały czas nie stała na widoku, po złożeniu zajmuje mało miejsca, łatwiej ją się transportuje.

Maksymalna prędkość oraz kąt nachylenia. W zależności od rodzaju bieżni można osiągać konkretne maksymalne prędkości. Jedna bieżnia treningowa będzie posiadała maksymalną prędkość 12 km/h, inne z kolei nawet 20 km/h. Jeżeli ktoś jest dobry w bieganiu, potrzebuje czegoś zawodowego to naturalnie wybierze bieżnie o jak największej prędkości. Kąt nachylenia pozwala na prowadzenie skomplikowanych treningów, poczucie wbiegania pod górkę. Maksymalne kąty nachylenia przy bieżniach sportowych to 15%.

Amortyzacja bieżni do domu. Amortyzację danej bieżni oznaczają wartości, w skali od 4 do 10. Im wyższa wartość tym lepszy system amortyzacji. Kto ma problemy ze stawami kolanowymi, kręgosłupem, osoby starsze bądź otyłe powinny stawiać na bieżnie do biegania z jak największą wartością systemu amortyzacji.

Programy jakie posiada bieżnia sportowa. Ważne aby bieżnia oferowała najróżniejsze programy treningowe. Nie ma nic gorszego niż bieżnia bez programów lub posiadająca ich mało. To po jakimś czasie może stać się nudne, monotonne. Duża ilość programów to wiele możliwości treningowych, urozmaicanie treningów.

Bieżnia markowa czy tzw. „no name”?

Skoro wiadomo już na co zwrócić uwagę, to może warto obalić pewne mity. Inwestować w bieżnie markową czy jednak lepiej szukać czegoś „no name”? Stawiamy tylko i wyłącznie na renomowanych producentów. Bieżnia Kettler, bieżnia York czy też Life Fitness to niezwykle popularne urządzenia, to firmy, marki oferujące najlepszy sprzęt, starannie zaprojektowany, wyprodukowany z doskonałych materiałów i dający gwarancję bezpieczeństwa. Dodatkowo producenci dostarczają do bieżni liczne aplikacje, programy treningowe. Kupując bieżnie nieznanej marki może zapłaci się mało ale jednocześnie nie ma się gwarancji jakości i bezpieczeństwa.

Jak ćwiczyć na bieżni?

Zakup bieżni treningowej, zakup stroju do ćwiczeń i można ruszać. Wydawać by się mogło, że bieganie nie wymaga jakiegoś specjalnego podejścia do każdej jednostki treningowej. A to błąd, należy wiedzieć jak ćwiczyć, jaką postawę przyjmować na bieżni by trening był efektywny oraz by doprowadzić do żadnych kontuzji czy niebezpiecznych sytuacji.

Przed każdym treningiem należy oczywiście przeprowadzić rozciąganie. Kilkanaście minut w zupełności wystarczy. Po wejściu na bieżnie ćwiczymy w wyprostowanej pozycji, głowa skierowana przed siebie, długie oraz pełne kroki w trakcie biegu oraz prawidłowe stawianie stóp czyli od pięt do palców. Po każdym treningu należy się jeszcze porozciągać.

Ile kosztuje bieżnia, gdzie kupić?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie ile kosztuje bieżnia. Każdy ma określone możliwości budżetowe, każdy wie ile może wydać. Cena jednej bieżni to przykładowo 1500 zł, a innej to kilkanaście tysięcy. Oczywiście cena idzie w parze z parametrami i jakością wykonania konkretnego sprzętu, co nie oznacza, że nie da się tanio zdobyć dobrej bieżni. Warto więc sprawdzić opinie ekspertów, czytać w internecie na forach tematycznych, portalach o tematyce sportowej jak różnego rodzaju bieżnie treningowe są oceniane, jakie zbierają recenzje.

Warto zdecydować się na bieżnie sportowe z renomowanych sklepów sportowych, które oferują szeroki wybór sprzętu, a także służą pomocą, oferują kompleksowy pakiet gwarancyjny.

Spread the love

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *