Gogle snowboardowe i narciarskie – Najlepsze okulary damskie i męskie

Dla mężczyzny

Dla kobiety

Dziecięce


Ośnieżone stoki, profesjonalne trasy zjazdowe, sprawne wyciągi czyli raj dla narciarzy. Zarówno tych początkujących jak zaawansowanych. Jeżdżenie na nartach musi być komfortowe, powinno dawać radość przy równoczesnym zadbaniu o bezpieczeństwo, zarówno swoje własne jak i innych narciarzy. Aby w pełni przygotować się do jazdy na nartach koniecznie należy dopasować sobie odpowiedni sprzęt. Kluczowe są między innymi gogle na narty. Należy dokładnie wybrać najlepsze okulary narciarskie. To przecież sprzęt, który chroni przed światłem, chroni przed zmieniającą się pogodą w trakcie jazdy. Jakie gogle narciarskie będą odpowiednie dla konkretnej osoby? Gogle narciarskie jak wybrać- trzeba postawić sobie takie właśnie pytanie.

Dobór gogli narciarskich, ich właściwości

Wybór sprzętu nie będzie skomplikowany, wystarczy poznać tylko kilka właściwości, kilka elementów, decydujących o użyteczności konkretnych modeli.

Które dobre gogle narciarskie będą dla dzieci, jakie okulary snowboardowe, a który sprzęt idealnie będzie pasował mężczyznom?

Jakie rozmiary gogli narciarskich są odpowiednie do konkretnych osób? Gogle narciarskie będą oczywiście mniejsze, ich rama jest mała. Zupełnie na drugim biegunie znajdują się gogle męskie, posiadające dużą ramę. Pomiędzy tym znajdują się gogle narciarskie damskie. Oczywiście o ile gogle na nart dla dzieci są tylko i wyłącznie dla odpowiedniej kategorii wiekowej, o tyle gogle narciarskie dla kobiet i męskie mogą być stosowane wymienne. Grunt to dopasowanie sobie ich rozmiarem, do twarzy, ma być wygodnie i bezpiecznie po założeniu. Równocześnie należy pamiętać, że producenci dostarczają choćby gogle snowboardowe damskie, męskie i często lepiej sięgać po taki dedykowany produkt, niż korzystać z typowych gogli narciarskich.

Najważniejszym elementem gogli będzie soczewka i kategorie filtrów. To oznaczenia, pozwalające dopasować gogle do warunków atmosferycznych. Nawet celując w gogle sportowe, gogle narciarskie z maską czy też gogle optyczne, trzeba zwrócić uwagę na oznaczenia od S0 do S4. Oznaczenie S0 to wskazówka do tego, że gogle z tym filtrem będą idealne do jazdy nocnej. Przepuszczanie światła na poziomie 100%. Z drugiej strony kategoria S4 oznacza minimalne przepuszczanie światła dzięki czemu są doskonałe w trakcie słonecznych, bezchmurnych dni.

Niezależnie od wyboru gogli narciarskich, posiadając okulary snowboardowe, gogle sferyczne, poprzez złe dopasowanie soczewek, zły wybór kategorii filtra, naraża się na niebezpieczeństwo. Zły wybór to gogle na narty w pełni bezużyteczne.

Trzy poziomy wentylacji czyli z poziomem minimalnym, średnim oraz wysokim. Im wyższy poziom tym oczywiście większy komfort użytkowy. Posiadając w goglach minimalny system wentylacji narażamy się na niebezpieczeństwo szybkie parowania soczewek kiedy nie jesteśmy aktywni.

Gogle narciarskie i dodatkowe właściwości

Gogle narciarskie Uvex, gogle Oakley czy też gogle Brenda. Każdy z producentów oferują najróżniejsze udogodnienia. Dzięki temu można całkiem sprawnie dopasować idealne gogle narciarskie, gogle snowboardowe do własnych potrzeb użytkowych.

Gogle fotochrom oraz gogle narciarskie z polaryzacją. Sięgając po różnego rodzaju typy sprzętu, sięgając czy do po gogle do kasku czy gogle damskie, mogą one posiadać określone właściwości, posiadać fotochrom. Dokładniej gogle narciarskie z fotochromem będą szybko reagować na zmienne warunki w trakcie jazdy, poprzez rozjaśnienie lub ściemnienie. Dzięki temu szybko wychodzące zza chmur słońce nie będzie problemem, nie oślepi narciarza. Z kolei polaryzacja jest odpowiedzią na odbijające się promienie słońca. Zjawisko to jest szczególnie niebezpieczne na stokach narciarskich gdy słońce odbija się od śniegu lub lodu.

Gogle korekcyjne to coś dla wszystkich tych, którzy borykają się z wadą wzroku. Nie trzeba szukać dokładnie gogli, okularów narciarskich pasujących pod konkretną wadę wzroku. Można śmiało wybierać modele ze specjalną ramką korekcyjną, a następnie dopasować sobie szkła pod wadę wzroku. Gogle na okulary korekcyjne będą więc ratunkiem dla wielu narciarzy.

Wszyscy którzy pragną dzielić się swoimi zjazdami, lubią analizować technikę zjazdów powinni bliżej zainteresować się sprzętem typu gogle narciarskie z kamerą. Od tej chwili nagrywanie zjazdów nie będzie żadnym problemem. Najlepsze modele posiadają naprawdę znakomite kamery.

Gogle cena czyli ile płacić za sprzęt?

Nie można jednoznacznie wskazać ile należy zapłacić za sprzęt typu gogle. Przecież przykładowo cena 300 zł ma dla każdego inną wartość. Są osoby, które celują jedynie w markowe i nowe produkty, ceniąc sobie choćby gogle narciarskie 4f czy gogle Uvex. Będą tacy dla których nie istnieją inne produkty jak gogle Alpina, gogle Anon. Grunt to jednak wiedzieć, że kluczowym jest poszukiwanie istotnych informacji. Ranking gogli narciarskich, do tego gogle narciarskie opinie. Można znaleźć informacje nie tylko merytoryczne ale również dość aktualne.

Nie każdy musi od razu inwestować również w okulary narciarskie, gogle nowe. Przecież w internecie można znaleźć multum miejsc gdzie dobry sprzęt będzie w dobrych cenach. Hasła olx gogle narciarskie czy wyprzedaż gogli narciarskich będą kopalnią produktów dobrej jakości w przystępnych cenach.

Dlaczego warto sięgać po markowe gogle narciarskie?

Trzeba sobie zdać sprawę z kilku faktów odnośnie produkcji dobrych czyli bezpiecznych gogli narciarskich. Dobre gogle narciarskie mogą służyć wiele lat, mogą gwarantować określony, wysoki komfort. Największe firmy starannie, rzetelnie przygotowują wszystko, od momentu projektów do przekazaniu sprzętu do sklepu. Czyli gogle 4f, gogle Blizzard, gogle Salomon na pewno zasługują na bliższe poznanie. Kupując gogle Carrera, sięgając po gogle Dragon nie będzie obaw, że to kiepski produkt.

Spread the love

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *