Ławka do ćwiczeń – w sam raz do mini siłowni

Ławki do ćwiczeń to nieodzowny sprzęt sportowy w każdej siłowni. Nie zajmują wiele miejsca, wyglądają estetycznie i przede wszystkim pomagają w modelowaniu różnych części ciała. Szczególnie jednak rzeźbią brzuch, dlatego wiele osób decyduje się na ich zakup.

Która będzie najlepsza?

Ławeczki są różne. Niektóre mają regulację, inne są jej pozbawione. Najmniej zaawansowane sprzęty wybierają amatorzy, natomiast bardziej doświadczeni decydują się na profesjonalny sprzęt. Nie można więc spieszyć się z wyborem ławeczki, aby później nie wymieniać jej za jakiś czas na nową. Warto też zwracać uwagę na gabaryty sprzętu. Jeśli ławki nie można złożyć, wtedy wstawienie jej do małego pokoju nie ma sensu. Po złożeniu powinna zajmować o wiele mniej miejsca.

Kolejna kwestia to zaawansowanie w treningu. Ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z ławeczką, nie powinni decydować się na mocno zaawansowany sprzęt. Trenując bez instruktora, można sobie zrobić krzywdę, zamiast zyskać wiele dobrego dla swojego zdrowia. Lepiej więc na początku kupić najprostszą ławeczkę, ale regulowaną, aby z biegiem czasu można było intensyfikować trening. Taka ławeczka do ćwiczeń ma prostą budowę i nie montuje się do niej żadnych dodatkowych akcesoriów. Jej podstawa opiera się o podłogę, a powierzchnia jest równoległa do podłoża. Nie ma też żadnych obciążeń.

Ławka skośna

Taka ławeczka wymaga już znacznie większego doświadczenia. Jeśli ktoś chce wyrzeźbić brzuch perfekcyjnie bez wychodzenia z domu, wtedy jej zakup jest świetnym rozwiązaniem. Ustawia się ją na płasko lub skośnie, zależnie od tego, jakie partie mięśni maja być trenowane. Kupując skośną ławeczkę, można mieć pewność, że będzie to sprzęt składany. W przypadku ławek prostych nie zawsze taka opcja wchodzi w grę, więc trzeba być czujnym przy wyborze sprzętu.

Ławka regulowana

Ławka z regulacją to wymarzony sprzęt sportowy dla osób, które pragną wyrzeźbić mięśnie brzucha, ale też przy okazji inne partie ciała. Wiele regulacji urozmaica trening, dlatego każdego dnia można zmieniać ustawienia, zmniejszając lub zwiększając intensywność treningu. W tego typu ławeczce nie brakuje linków i uchwytów, ale też innych dodatkowych akcesoriów, dzięki którym można możliwie jak najlepiej dopasować stopień trudności ćwiczeń do swoich sportowych możliwości.

Na co zwracać uwagę, kupując ławeczkę?

Wystarczy wejść do dobrego sklepu z tego typu sprzętem lub zerknąć do oferty dobrze zaopatrzonego sklepu internetowego o takim profilu np Kelton aby mieć problem z wyborem konkretnej ławki. Można sobie jednak ułatwić zakupy, zwracając uwagę na kilka podstawowych aspektów. Priorytetowo liczy się maksymalne obciążenie sprzętu, bo nie każdy z nich nadaje się dla osoby cięższej. Trzeba też zastanowić się nad tym, do jakiego typu ćwiczeń będzie ławeczka szczególnie wykorzystywana. Oczywiście jakość materiału to podstawa.

Czasami warto kupić droższy sprzęt, aby dostać w pakiecie akcesoria dodatkowe. Wtedy zawsze jest szansa na zwiększenie intensywności treningu. Funkcjonalność i praktyczność to podstawa.

Spread the love

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *