Bądź EKO na nartach

Bądź EKO na nartach

Mogłoby się wydawać, że w biznesie podejście przyjazne dla środowiska jest domeną małych, niezależnych przedsiębiorstw. Zaskoczeniem może być, że liderzy wśród producentów sprzętu narciarskiego, również pamiętają o tym, co naprawdę ważne, czyli o dbałości o środowisko i naszą planetę. Fischer Ski – marka obecna na rynku od 1924 r., na której nartach zjeżdżała prawie połowa medalistów narciarstwa od 1976 r. – była pierwszą, wiodącą marką, która ogłosiła, że energia cieplna wykorzystywana do produkcji nart i ogrzewania ich zakładów jest w 100% odnawialna. 

Eko-logika produkcji

Produkcja nart w austriackiej fabryce Fischera w Ried już od 2001 r. oparta jest na energii odnawialnej. W 2009 r. dołączyła do niej również druga, fabryka zlokalizowana w Mukaczewie na Ukrainie. Fischer nie czerpie z zasobów energii słonecznej, ani wiatrowej, lecz z biomasy pozyskiwanej z drewnianych wiórów. Każdego dnia 180 m2 kory i wiórowych przyjeżdża z tartaków do fabryki specjalnie zbudowaną do tego celu linią kolejową. Wytworzona energia pokrywa całkowite zapotrzebowanie fabryki, czyli aż 7700 kW dla kotła, 6200 mocy grzewczej i 900 kW do urządzeń chłodzących. Według specjalistycznych raportów Fischer każdego roku oszczędza 2,5 miliona ciężkiego oleju opałowego i 9,4 miliona kg emisji dwutlenku węgla, co odpowiada dostarczeniu prawie 5000 domów przez ponad pięć lat!

Najbardziej zielone narty na świecie

Fischer zachowuje tożsamość firmy ekologicznej nie tylko dzięki korzystaniu z odnawialnych źródeł energii. Dodatkowo, gdy cykl życia Twoich nart dobiegnie końca lub zwyczajnie chcesz zmienić sprzęt na nowszy, powinieneś oddać je do Fischera, który aktywnie poddaje swoje produkty recyklingowi. Ze zużytych nart produkuje energię cieplną wykorzystywaną do ogrzewania domów w Austrii.

Działania Fischer Ski zostały zauważone i docenione na całym świecie. Firma otrzymała prestiżowy tytuł Energy Globe Award, który potwierdza, nie tylko, że jest liderem w dziedzinie technologii narciarskiej, ale także najbardziej zielonym producentem na rynku!

 

Narty Fischer w super cenach zabacz na  mcksport.pl

Fischer jest jednym z wiodących producentów sprzętu zimowego. Każdy znajdzie coś dla siebie – szeroka oferta producenta pozwala na wybór nart dla dzieci, młodzieży, kobiet i mężczyzn. Narty na trasy i poza trasy, bez ograiczeń! Wieloletnie doświdczenie producenta pozwoliło na zdobycie rozpoznawalności i renomy marki. Doskonałe wyniki w testach nariarskich tylko to potwierdzają. Fischer to bez wątpienia jeden z najlepszych producentów.

Spread the love

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *