Konserwacja i czyszczenie roweru treningowego

Rower treningowy to znakomite urządzenie do codziennych ćwiczeń. Można pewnie dbać o formę, zrzucać zbędne kilogramy bez wychodzenia z domu. Producenci rowerów stacjonarnych oferują multum typów, od najtańszych, po te wyjątkowo drogie. Trzeba jednak pamiętać, że aby rower treningowy służył jak najdłużej, niezbędne jest jego regularne czyszczenie, regularna konserwacja. Jak tego dokonać samodzielnie, co należy wiedzieć o prawidłowej ochronie swojego urządzenia treningowego?

Od momentu zakupu należy przykładać ogromną wagę do zaleceń producenta. W instrukcji dołączone do roweru treningowego dokładnie jest opisane w jaki sposób go eksploatować. Jak wiadomo taki rower w większości przypadków będzie samodzielnie montowany, zatem trzeba to zrobić prawidłowo. Wszelkiego rodzaju śruby muszą być starannie wkręcone i cyklicznie, raz na jakiś czas należy je kontrolować czy nie ulegają odkręceniu, czy się w żaden sposób nie wyginają. Identycznie postępować trzeba z wszelkimi częściami ruchomymi. Jak często sprawdza się stan elementów ruchomych? Nie ma złotej zasady ale raz na dwa tygodnie warto je wszystkie przejrzeć.

Czyszczenie roweru treningowego nie jest łatwą sprawą. Należy pamiętać, że sprzęt ten jest „naładowany” elektroniką dlatego odradza się używanie dużej ilości wody, a tym bardziej korzystanie z jakichkolwiek magicznych środków pielęgnacyjnych. W zupełności dobrze naszemu rowerowi zrobi czyszczenie za pomocą szmatki bądź gąbki, która jest tylko lekko wilgotna. Tak aby przetrzeć wszelkie elementy do których ma się dostęp.

Skoro mowa o wilgoci, to warto również uważać w trakcie wyczerpujących treningów, by pot w żaden sposób nie trafiał na urządzenie, a w szczególności te z elektroniką, tam gdzie znajduje się komputer.

Bardzo ważnym jest również to aby samodzielnie nie dokonywać jakichkolwiek napraw urządzenia, szczególnie w okresie gwarancyjnym. Jeżeli zostanie zauważona jakakolwiek usterka, jeżeli sprzęt nie działa prawidłowo, opornie, skrzypi, to warto skonsultować się ze sprzedawcą celem zidentyfikowania problemu i jak najszybszej i profesjonalnej naprawy.

Stosując się do powyższych informacji możemy mieć pełne przekonanie, że zakupiony rower treningowy posłuży naprawdę przez wiele lat i za każdym razem jakość oraz komfort ćwiczeń będzie na najwyższym poziomie.

Spread the love

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *