Wymiana pasa do bieżni

Pas do bieżni. Jak o niego dbać, jak go wymienić, co wiedzieć trzeba?

Bieżnia treningowa to jedno z najlepszych urządzeń do trenowania w domu, do walki z nadwagą, do zachowania kondycji czy też po prostu budowania formy. Oczywiście taka bieżnia do biegania, nawet kiedy pochodzi od najlepszego producenta, kiedy kosztowała fortunę, wymaga prawidłowej konserwacji, należy o nią dbać. Jednym z istotnych elementów bieżni oczywiście jest pas. Jak zatem zadbać o pas do bieżni, jak go w awaryjnych sytuacjach wymienić, jak sprawić po prostu, że bieżnia biegowa będzie służyła bardzo długo?

Zdjęcia zużytego pasa

Cały proces zaczyna się od zdjęcia starego pasa do bieżni. Należy przygotować sobie odpowiednie narzędzia, klucze, śrubokręty oraz młotek gumowy. Należy oczywiście postępować zgodnie z instrukcjami producenta, jeżeli takowe są. Zdejmuje się kolejne elementy bieżni by dostać się do pasa. Trzeba robić to uważnie, ostrożnie, nic na siłę. Tak aby nie doszło do sytuacji, że jakikolwiek element nie zostanie uszkodzony. Zdejmowanie pokryw, osłon czy listw ma być naprawdę uważne, naprawdę bezpieczne. Po dotarciu do pasa po prostu się go odczepia i przechodzi do kolejnego etapu.

Polecane modele – ranking bieżni 2017

Nowy pas do bieżni – jak prawidłowo zamontować?

Jak prawidłowo pas do bieżni zamontować? Nie ma tutaj nic skomplikowanego, nie trzeba być alfą i omegą. Nowy pas przed montażem naturalnie należy nasmarować. Najlepszy jest smar silikonowy, a jeżeli to możliwe, to warto używać smarów rekomendowanych przez producentów sprzętu. Pas mocowany do blatu, a całość zakładamy w miejscu bieżni do tego przeznaczonej. Należy bardzo dokładnie dokręcić wszystkie śruby, co jest istotne, nie za mocno, nie za lekko, tak w sam raz. Pas do bieżni nie powinien być zbyt mocno lub zbyt lekko naprężony. Jak podają wszyscy specjaliści, taki pas musi się w swojej środkowej części unosić około 5 centymetrów do góry. Na sam koniec należy zamontować pozostałe elementy, wszelkiego rodzaju osłony, pokrywy. Bardzo zręcznie i ostrożnie.

Sprawdzenie montażu i do treningów

Jeżeli wszystko już jest jak należy, bieżnia całkowicie skręcona, wszystkie elementy dopasowane, to nie pozostaje nic innego jak przetestować bieżnie. Podłączyć do prądu i sprawdzić czy bieżnia prawidłowo pracuje, czy pas do bieżni pracuje jak należy

Spread the love

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *